Na stejné Zemi co my, bydlí tu s námi stromy

Mgr. Ladislava Podešvová

• Mgr. Ladislava Podešvová
  • Mgr. Ivana Sekaninová

Tuhle písničku jsme dnes 20. 10. 2023 ve třídě 1. B poslouchali a slavili Den stromů.

Jak? Povídali jsme si, jak jsou pro nás lidi stromy důležité, co se z nich vyrábí, podle listů jsme poznávali stromy v pracovním sešitě. Pak jsme se šli na stromy podívat do parku. Našli jsme duby, javory a olše. Vytvořili jsme přírodní "pizzu", počítali listové příklady a nakonec jsme vyrobili létalky a snažili jsme se, aby vzlétly se až nad stromy. Létaly krásně, ale nad stromy ne. Ty byly opravdu hodně vysoké. I když počasí bylo opravdu podzimní - bylo sychravo a vlhko, my jsme si den krásně užili.

I děti ze třídy 1. C oslavily se stromy jejich svátek. Sice jsme slavili o pár dní později, až 23. října, ale zase se nám lépe vydařilo počasí. Nejdříve jsme vymýšleli, co hezkého bychom stromům popřáli k jejich svátku, poučili se, jaké druhy stromů u nás rostou, v parku i kolem školy našly jejich listy, ze kterých jsme vyrobily stromy do třídy. Nalezená semínka jsme připravili na vyklíčení a čekáme, jestli nějaké vyraší. Na závěr dne jsme stromům připili zdravým lipovým čajem s medem.